Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Ankara Arkadaşlık Sitesi

Ankara Arkadaşlık Sitesi - Ankara’da arkadaşlık, Ankara kedisi kadar özel

Ankara 13 Ekim 1923’te yeni Türk devleti kurulurken Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olarak ilan edilmiştir. Ankara ilimiz İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Türkiye’nin nüfusu bakımından ikinci büyük ilidir. Ankara’nın 24 tane ilçesi vardır, bunlar: Akyurt, Altındağ, Ayas, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle’dir. Yıllar içinde gelişen ve büyüyen Ankara günümüzde metropolit bir şehir olmakla birlikte Ankara’da büyükşehir sorunları baş gösterince, Ankara Büyükşehir Belediyesi bu sorunları ele almaktadır.

Ankara ilimizin sembolleri vardır. En iyi bilinen semboller arasında Ankara Kedisi vardır. Bu Türkiye’ye ait ve dünyanın en sevilen saf kan kedi ırkındandır. Öyle ki ulusal hazinelerimizdendir. Ankara Kedisi dikkatleri ilk kez Haçlı Savaşları sırasında çekmiştir. Bir Fransız bilim adamı o dönemlerde ülkesine dönerken, bu çok özel kedilerden birkaç tanesini yanında götürmeyi ihmal etmemişti. Güzelliği ve sevimliliği ile öne çıkan bu saf kan Ankara Kedisi herkes tarafından çok sevilmektedir. Hatta 18. Yy ’da birçok yağlı boya tablolarda bu kediler yerlerini almıştır.

Ankara Arkadaşlık Sitesi - Güzel huylu olmak uzun ömürlü arkadaşlık ilişkilerine olumlu tesir eder

Sevimli ve güzel huylu olmak bazen bu Ankara'ya has olan kedilerin özelliğinde olduğu gibi dikkatleri çekebilir. Dolayısıyla arkadaşlık denince akla güzel huy, anlayış ve iyi davranış gelmektedir. Bu özellikler arkadaş edinirken önemli kriterler teşkil etmektedir. Arkadaşlık ilişkileri dış güzelliğine göre değil daha çok huy ve ruh güzelliğine göre kurulmalıdır.


Son Makaleler