Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Aydın Arkadaşlık Sitesi

Aydın Arkadaşlık Sitesi - Tarihin babasına göre iklimi en güzel şehir Aydın’da arkadaşlık da güzel olacaktır

Evliya Çelebi’nin anlatımıyla, Aydın o kadar verimli ve güzel bir şehirdir ki "dağlarından yağ, ovalarından bal" akarmış. Tarihin babası olarak anılan yunanlı tarihçi ve antik yazar Heredot ise güzel ilimiz Aydın hakkında "Bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer" demiştir. Anadolu Bölgemizde yer alan Aydın ilimiz tarih ve uygarlığın izlerini taşımaktadır. Dünyanın nadir yerlerinden biri olmasının yanı sıra tarihi zenginliğini ve çeşitli kültür hazinesini kentin açık müzesinde ilgililerine sunmaktadır. Öyle ki M.Ö. 7000’li yıllarda bu topraklara ilk yerleşen medeniyetler hakkında ve insanların nasıl yerleştikleriyle ilgili el yapım kayıtlar mevcuttur.

Aydın Arkadaşlık Sitesi - Turistik şehirlerin arkadaşlık ilişkilerine tesiri

Tarihe önemli izler bırakan bu medeniyetler günümüzde siyaset, sanat, bilim, felsefe, mimarlık alanlarından sosyal ve kültürel bir varlık oluşturmuşlardır. Aydın tarihine sahip çıkan, kültürel ve doğal değerleriyle de ön planda olan bir şehirdir. Bunun ötesinde turizm faaliyetlerinin en yoğun olduğu Batı Anadolu’nun orta yerinde bulunmaktadır. Ayrıca turizm açısından en önemli deniz sınır kapısına sahiptir ki bu Aydın için önemli bir konumdur.

Aydın bu stratejik konumu itibariyle sektörün en gelişmiş illerinden biri olmuştur. Aydın arkadaş ortamıyla günü birlik dahi gelinecek bir şehirdir. Folklorik ve arkeolojik açıdan incelenmesi ilginçliklere sahne olacaktır. Ayrıca İzmir gibi metropolitan bir şehre yakın olması, Aydın’ı doğrudan olumlu etkilemektedir. Aydın insanı ve buradaki arkadaşlık sıcak ve içtendir. Doğası, tarihi ve gelenekleri ile arkadaşlık ve aile ilişkileri girift olarak yaşanmaktadır.

Son Makaleler