Şimdi ÜCRETSİZ kayıt olun,
üye önerilerimizi hemen inceleyin!

 
 

Kişisel bilgileriniz kesinlikle gizli tutulur.

 
Üyelik ve Gizlilik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.

Mersin Arkadaşlık Sitesi

Mersin Arkadaşlık Sitesi - Akdeniz’in tüm renklerinin buluştuğu şehirde arkadaşlık

Uluslararası bir limanı bulunan ve büyükşehir statüsünde olan Merkez ilimiz, Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük kentleri arasında yer almaktadır. Hızla büyüyen sanayi ve ticari etkinlikleri ile Türkiye’nin gözde şehirlerinden biridir.

Hatta İstanbul’dan sonra en büyük ticari hacmi Mersin’dedir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük kulelerinden biri olan Mertim 177 metre yüksekliği ile Mersin’de bulunmaktadır. BM raporuna göre yaşanılabilir en iyi şehirler listesinde Mersin ilk beşe girmiştir. Oldukça yoğun ve kozmopolit bir şehir özelliği taşıyan Mersin ilinin yöre halkı bu renkli ve farklı etnik kökenlerin bir arada yaşamasından memnun. Her dini grubun kendine ait ibadet yerleri olduğu gibi, günlük yaşamlarında bu çeşitlilik şehre farklı bir atmosfer katmaktadır.

Mersin Arkadaşlık Sitesi - Yerel etkinlikler insanları buluşturuyor

Birçok farklı kültür ve geleneklerin yaşandığı Mersin şehrinde arkadaşlık ilişkileri de bundan olumlu olarak etkilenmektedir. Gençler okul yıllarında veya üniversitede başlattıkları arkadaşlık ilişkilerini uzun yıllar devam ettirmekteler. Sosyal hayatın önemsendiği bu ilde çok sayıda festivaller düzenlenmekte. Gençler arkadaşlığın keyfini bu gibi sosyal faaliyetlerde doyasıya çıkarabilmekteler. Her yıl yapılan yerel etkinlikler arasında olanlar Mersin Turunçgil Festivali, Geleneksel Batırık Şöleni, Sarıkeçililer Geleneksel 4. Göç Kervanı Şöleni, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Soli Güneş Festivali, Soğucak 8. Geleneksel Kültür ve Güreş Şenlikleri, Karakucak Güreşleri, Mersin Sinema Günleri, Cumhuriyet Güreşleri, 9. Uluslararası Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları ve 8. Geleneksel Gülnar Buluşması Üzüm ve Elma Festivali’dir.

Son Makaleler